diGGer45:44
t0mmy19:33
Simson30:54

link do streama:

I przyszedł czas na krótkie podsumowanie wydarzeń tego dnia, gdzie po raz pierwszy w historii qF zdobywa swój upragniony medal.
Także na samym początku Gratulacje dla zdobywców 3 miejsca czyli drużyny qF! Zrobiliście nie lada niespodziankę w starciu z tak mocnym rywalem. Dziękuje ATH i również gratuluje. Na pewno pozostanie w ich głowach niedosyt, ale super, że dograliście ligę do końca! 4 miejsce choć bez medalu to po tak długim rozbracie z ligą jest to dobry wynik! Wystarczy, że wspomnę, że w tej edycji udało wam się wygrywać pojedynki z takimi klanami jak: aK, BoD i 3c!

A teraz jak do tego doszło.

q2dm1
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

W meczu rozstawieni jako gospodarz byli gracze ATH i to oni mieli swój pierwszy wybór mapy. Ekipa michaq, mająca w składzie warriora bez kalkulacji wybrała q2dm1. Na tej mapie postawili swoje wyborowe armaty. W drużynie qF po raz pierwszy w tej edycji zameldował się w składzie 4Bidden przez co został 64 zawodnikiem, który rozegrał przynajmniej jedną mapę w tej edycji plq2! Początek meczu ku zdziwieniu wszystkich należał do graczy qF. Dobre celne strzały notuje wprowadzony do gry 4bidden. Dziwił ten wynik z tego względu, że to ATH było w posiadaniu częściej kluczowych pozycji. Gorszy okres dla qF rozpoczął się dosłownie w połowie meczu, gdzie coraz więcej fragów zaczynają zdobywać zwłaszcza warrior i V3non pilnujący lifta. Coraz lepiej radzący sobie Norman z każdą minutą gry uzupełnia najlepszą trójkę tego meczu. qF niestety nie byli w stanie odbić rooma w drugiej połowie mapy i ATH zaczęło zyskiwać coraz to większą przewagę. Po bardzo dobrym początku to jednak qF przegrywa, a ATH zdobywa swój pierwszy punkt!

q2dm3

Kolejny wybór mapy należał do qF. Wybór pada na jedną z mocniejszych map w wykonaniu qF, a jest nią q2dm3. Na polu gry oczywiste zmiany. Warrior opuszcza pole gry, a w jego miejsce wszedł Diaa, który gra na tej mapie rg, a w miejsce 4biddena w qF wchodzi digger wesprzeć Simsona na quadzie. Pierwsza minuta idealnie ułożyła się dla ATH gdzie zebrali penta i Quada. Nie mija kolejna minuta i to Simson zbiera Q i już wyprowadza na prowadzenie swój zespół. Tego dnia bardzo dużo zebranych quadów przez qF, którzy utrzymują kilku fragowe prowadzenie okazało się kluczowe dla przebiegu tego spotkania. Gra toczyła się na styku, aż do momentu gdy drugi pent zebrany przez qF (Simsona), gdzie przewaga zaczynała rosną do ponad 30 fragów. 3 pent ponownie padał łupem qF, gdzie ich przewaga wynosiła już około 50 frgaów, a na domiar złego dla ATH roon zebrał jeszcze ostatniego penta i Fanatycy dowożą pewną wygraną na q2dm3 pomimo tego, że Michaq i spółka obudzili się na ostatnie minuty zmniejszając stratę. Naprawde GG qF!

q2dm7

Kolejny wybór ATH pada na q2dm7. Wybór nie dziwi w ogóle, chociaż w zanadrzu musiała być jeszcze q2dm2. To, że ATH jest dobrze usposobione na tej mapie pokazali oni w starciu z PFH, gdzie w rundzie zasadniczej urwali mapę. Początek lepiej ułożył się dla ATH gdzie więcej tych RA oni byli w stanie zbierać. Na RL od początku zaczęli rywalizować Roon z Normanem, gdzie jak widać okupili to dużą ilością walki i co ciekawe wykręcili bardzo podobne staty. Bardzo dobrze oglądało się ten mecz gdzie jedna i druga drużyna rywalizowali łeb w łeb i co chwile na tablicy wyników widniał remis. Gdy było do końca 8 minut to ATH miało kilka fragów przewagi na swoim koncie. Jednak qF zaczęło grać swoje na około 5minut do końca. Obserwujemy dobrze dysponowanego DiGGera liczącego mg do spółki z Aidem, który utrudniał życie Michaq jak tylko mógł. Przewaga uzykana przez qF w końcówce tego spotkania okazała się już nie do odrobienia. ATH nie zdołało się podnieść i ostatecznie niespodzianka staje się faktem. qF wygrywa na dm7 z ATH!

q2dm6

Ostatnia mapa i wybór nie mógł być inny. qF wybiera q2dm6. Mała niespodzianka w składzie qF, ponieważ w z placu boju schodzi roon, a w jego miejsce wchodzi t0mmy. Roon ewidentnie ustąpił w związku z tym, że jego pozycja na tej mapie dubluje się z pozycją Aida. T0mmy desygnowany do gry na BFG było pewne, że będzie miał starcie na tej pozycji z Raiderem, którego mogliśmy zobaczyć w szeregach ATH na tej mapie.
Początek meczu ze wskazaniem na qF, którzy dobrze weszli w mecz, pomimo tego, że pierwszy na bfg zameldował się Raider. Pierwsza kąpiel w lawie zalicza Michaq i to nie był dobry prognostyk dla ATH. Quady zaczynają zbierać właśnie fanatycy. Pierwszy Q zebrany przez Simsona, a kolejny przez Diggera, a następny ponownie wpada łupem Simsona. Duża ilość zbieranych quadów przekłada się na zarysowującą się przewagę qF. ATH zaczyna występować w roli pościgowego. Nawet gdy w pewnym momencie V3non zbiera Q to nie jest w stanie odbić Rg ponieważ tam bardzo dobrze od początku mapy usposobiony Aid trafia wszystko. ATH jednak udaje się doprowadzi do remisu za sprawą tego, że coraz więcej quadów zbieranych jest właśnie przez nich. Po 5 minutach gry wydawać by się mogło, że jednak dojdzie do 5 mapy. Mija 9 minut i jednak qF dochodzi ATH i mamy już kolejny remis na tej mapie. Drużyny rywalizowały łeb w łeb. Mija kolejne 2 minuty i ponownie ATH na prowadzeniu. Przełom nastąpił na około 9minut przed końcem. Gdy wydawało się, że Digger nie wykorzystuje swojego Quada, ponieważ czekał długo z nim na RA, byłą to pewna zasłona dymna, ponieważ Digger tak dobrze dopakowany wygrywa walke na Q o kolejnego Quada i wtedy dużo zdobytych frag ow z cg pozwala qF na odskoczenie z wynikiem ATH. W ostatniej minucie to ATH rzuca wszystko na jedną szalę, Raider schodzi z bfg V3non zbiera Q, ale to wszystko było za mało. qF wygrywa zasłużenie q2dm6 i cały mecz 3:1.

A więc teraz najważniejsze czyli podsumowanie i wybór poszczególnych graczy na mapach i MVP całego spotkania:

q2dm1
*-*-*-*-*-*-*-
Graczem Mapy zostaje wybrany Warrior. Nie ma co komentować, Zdobywca największej liczby fragów. Od początku mapy był wyróżniającą się postacią, nawet gdy drużyna przegrywała ten pojedynek w pierwszej połowie gry.

q2dm3

Na tej mapie to powiem szczerze, że na kogo by wybór nie padł to zasłużył na to miano, a mowa oczywiście o zawodnikach qF, którzy zaliczyli całym zespołem solidny występ. Niezależnie od tego chciałbym wyróżnić Aida za swój net i i mądrą grę.

q2dm7
Na q2dm7 nie może być kto inny jak DiGGer liczący mg. Bardzo dobrze radził sobie w walce o RA i zaliczył naprawdę solidny wynik

q2dm6
-*-*-*-*-*-*-*-
Na q2dm6 wyróżnić chciałem Aida ex aequo z Diggerem. Ten pierwszy idealnie rozgrał grę na rg, a dzięki Diggerowi w końcu udało się oderwać od ATH z wynikiem za sprawą dobrze wykorzystanych quadów.

*-*-*-*-*-*-*-Podsumowanie*-*-*-*-*-*-*-

I mamy niespodziankę w walce o brązowy medal! Najniższe miejsce na podium zajmuje ekipa qF! Gratulujemy olbrzymiego sukcesu.

A teraz czas na MVP tego spotkania. Najlepszym graczem zostaje wybrany Aid z klanu qF. Najrówniejsza postawa w przeciągu całego pojedynku. Dużo decydujących trafień czy to na dm3 czy też na q2dm6!

Wyróżnienie przypada dla V3nona . V3non skutecznie rozgrywał mecz i na każdej mapie był wyróżniającą się postacią w ATH.

Dziękuje drużynom za udział w Lidze! qF gratulujemy sukcesu, a ATH dziękujemy za udział. Tym razem qF ukazało się mocniejsze.
Więcej można zobaczyć na streamie, którego należy obejrzeć. Mamy tam sporo emocji, przedmeczowe wywiady, a także pomeczowy wywiad z wygraną ekipą !