1.1 Liga ma na celu wy³onienie najlepszej polskiej dru¿yny graj±cej w F.E.A.R w trybie Capture Hold.
1.2 Liga ma charakter otwarty.
1.3 Organizatorem Ligi jest planetquake.pl i fear.gram.pl
1.4 Wszelkie pytania, propozycje, skargi nale¿y kierowaæ na adresy e-mail adminów, b±d¼ zg³aszaæ je im na kanale irc #FCL w sieci QuakeNet

2. Klany

2.1 Ka¿da dru¿yna musi zg³osiæ do rozgrywek przynajmniej czterech, i nie wiêcej ni¿ dziesiêciu zawodników
2.2 Za kontakt klanu z organizatorami ligi odpowiedzialny jest jego lider - CL, natomiast za kontakt z przeciwnikami i umawianie meczów - war arranger (mo¿e byæ ich kilku w dru¿ynie).
2.3 CL klanu musi byæ Polakiem.
2.4 Dozwolony jest udzia³ obcokrajowców w rozgrywkach FCL. Ka¿da dru¿yna mo¿e zg³osiæ do ligi 3 zagranicznych zawodników. Tylko jeden z nich mo¿e braæ udzia³ w meczu.
2.5 Podczas trwania danej rundy dru¿yna mo¿e dodaæ do swojego sk³adu maksymalnie dwóch zawodników.
2.6 Zawodnik, który zagra³ mecz w barwach jednej z dru¿yn, nie mo¿e ju¿ reprezentowaæ innego klanu w tej samej rundzie rozgrywek

3. Mecz

3.1 Spotkanie podzielone jest na piêtnastominutowe rundy. Wygrywa dru¿yna, która jako pierwsza wygra dwie w nich
3.2 Je¶li mapa zakoñczy siê remisem, nastêpuje 5-minutowa dogrywka, i w razie konieczno¶ci, kolejne, a¿ do wy³onienia zwyciêzcy rundy.
3.3 Mo¿liwa jest jedna zmiana w sk³adzie dru¿yny w przerwie miêdzy poszczególnymi mapami meczu
3.4 W rundzie grupowej mecze toczone s± na z góry narzuconych mapach. W fazie PlayOff oba zespo³y przed meczem wybieraj± po jednej mapie. W razie dogrywki dodatkowa mapa wy³aniana jest na drodze eliminacji kolejnych map z domy¶lnej puli jedenastu.
3.5 Na ka¿dym meczu obecny jest sêdzia, który obserwuje spotkanie oraz zatwierdza jego wynik.
3.6 Za wyra¼n± zgod± obu dru¿yn sêdzia mo¿e pozwoliæ przebywaæ na serwerze osobom trzecim - widzom
3.7 Je¿eli o ustalonej godzinie dru¿yna nie pojawi siê na serwerze w pe³nym sk³adzie, sêdzia zarz±dza walkower 1-0 dla dru¿yny przeciwnej. Je¿eli ¿aden z zespo³ów nie stawi siê w pe³nym sk³adzie, obu zostanie dopisana do tabeli pora¿ka.
3.8 Wszelkie oszustwa podczas gry bêd± karane wyrzuceniem z ligi nieuczciwej dru¿yny, a jej wyniki zostaj± zmienione na walkowery 1-0 dla dru¿yn przeciwnych.

4. Liga

4.1 Nie ma ograniczenia liczby miejsc w lidze
4.2 Uczestnicy podzieleni sa na dwie grupy i wewn±trz nich graj± ze sob± systemem 'ka¿dy z ka¿dym'
4.3 O kolejno¶ci w tabeli decyduje bilans zwyciêstw i pora¿ek. W przypadku takiego samego bilansu, o kolejno¶ci rozstrzyga wynik bezpo¶redniego spotkania miêdzy zainteresowanymi dru¿ynami.
4.4 Po zakoñczeniu sezonu zasadniczego, nastêpuje rozstawienie dru¿yn w fazie PlayOff. W parach PlayOff spotykaj± siê zespo³y:
I. Pierwszy z grupy A z czwartym z grupy B
II. Drugi z grupy B z trzecim z grupy A
III. Drugi z grupy A z trzecim z grupy B
IV. Pierwszy z grupy B z czwartym z grupy A
W meczach pó³fina³owych spotykaj± siê zwyciêzcy meczów I i II oraz III i IV. Zespo³y wygrane z tych meczów graj± w finale, przegrani o trzecie miejsce.