-=-
Menu
Tabele
Serwisy
Linki
Ostatnie nowiny
2012-06-21 KONIEC LIGI
2012-05-29 RUNDA II
2012-04-27 Długi weekend majowy
2012-04-18 WYWIAD Z NORMANEM
2012-04-18 NIE MOGĘ ZNALEŹĆ P ...
2012-04-15 ODŚWIEŻONE GRUPY
2012-04-12 WZNAWIAMY PLD
2012-01-21 Liga na włosku.
Ostatnie mecze
Informacje
PLD #5
IRC: #PLQ2
Zapisy: wyłączone

 WYWIAD Z NORMANEM2012-04-18 12:08 | michaq
Hej, dziś prezentuje wam wywiad z normanem, zwycięzcą zeszłorocznej polskiej ligi duelowej!

imgŁadnie nam się przedstaw, imię nazwisko, wiek, co robisz, jak długo grasz w quake2, na jakiej grasz rozdzielczości i jakiej myszki używasz :)
Cze, nazywam się Norbert, mam 23 lata, studiuje projektowanie na wrocławskiej ASP. W q2 zaczynałem koło 2003 roku, jednakże po drodze miałem wiele przerw po pół roku co pół roku :). Gram na gl_mode 3 czyli 640x480, używam myszki a4tech'a x-748k.

Jak grać?
Zależy przeciwko komu, generalnie jak najlepiej.

Jesteś jednym z faworytów do wygrania tej edycji PLD, szczerze, jeszcze miesiąc temu tak bym nie pisał, ale po tym co wyczyniasz w europejskiej lidze duelowej - [wygrana z Damiahem - 2:1, oraz z purrim 2:1 (purri dwa razy wyszedł podczas gry)] - nie mam żadnych wątpliwości, że spotkasz się w finale z Davidem. Co Ty na to?
Fajnie, ze tak uważasz :D. Myślę ze jest parę osób ktore mogą namieszać w tej edycji pld, i zaskoczyć wszystkich. Szkoda ze część osób ze względu na niedogodności nie była w stanie się zapisać do PLD i uczestniczyć aktywnie w nim. Poza tym, nie wiemy jak się ułoży drabinka, bardzo możliwe, że z Davidem spotkamy się we wcześniejszej fazie rozgrywek.

Ale jest jescze LB
Co nie zmienia faktu ze z Davidem możemy się spotkać wcześniej przed finałem :D

Jakie będzie top5 tegorocznej PLD?
Bardzo trudne pytanie. Trudno określić ze względu na brak aktywności niektórych graczy. Na pewno w 5 byłby Ivers, ale nie widziałem go już bardzo długo i nie wiem czy w ogóle dokończy ligę. To samo maq. Myślę, że taki stan mogą wykorzystać tacy graczy jak kul, Ty, devone, hitman, rul, diaa czy fasadin który się ostatnio dopisał. To będzie jedna z bardziej nieprzewidywalnych edycji jak do tej pory.

Co jest najważnieszje w duelu? Wiele osób ma skilla, zna mapy duelowe - zna ich architekturę, wie gdzie są bronie, respy, a mimo to nie mogą wyjść z minusa. Zdradź nam co to za sekret duelowy skrywają gracze tacy jak Ty, David, purri czy Damiah.
Poza ograniem map i posiadaniem wiedzy na temat jej budowy, flow itd. należy przede wszystkim wiedzieć z jakim typem przeciwnika gramy. Inaczej będziemy grać z kolesiem z div4 a inaczej z ziomem z div2. Jest to jednak bardziej złożona sprawa, aby opisać to w paru zdaniach. Myślę, że najprostsza recepta to zadawać więcej dmg niż przeciwnik i lepiej kontrolować itemy niż on. Poza tym, kluczowa sprawa to wiedza gdzie jest przeciwnik w każdym momencie, jego stack HP/ARMOR, jakie ma bronie i przewidywanie jego ruchów. Wtedy możemy podejmować lepsze decyzje które pozytywnie wpływają na całą grę.

Wole na przykładzie. Załóżmy, że gram z purrim na jakiejś mapie, dajmy na to q2duel8, straciłem właśnie kontrolę, zostałem sfragowany i mam nowego respa na megasie [purri jest na armorze], jestem bez broni a purri jest napakowany i ma mapę. Czy to oznacza, że mam już się disconectowac, czy może jest jakiś cień szansy? Co powinien teraz dobry duelowiec zrobić, jak radzisz?
Zawsze jest opcja disconnectowania :D, nikt nie zabroni uciekać z gry. Nie ma też takiego przeciwnika którego nie dało by się ograć. W twoim przykładzie oczywiście sytuacja jest nienajlepsza, ale nie do odwrócenia na nasza korzyść. Po pierwsze musimy słuchać i wiedzieć czy nasz przeciwnik (purri) będzie szukał następnego fraga po naszym respie, jeśli tak to musimy wiedzieć którędy będzie chciał nas zaskoczyć. Bez broni zdecydowanie nie chcemy go spotkać. Oczywiście naszym celem w tej sytuacji jest w końcu złapanie rg w ręce jako ze to najlepsza bron podczas grania bez inicjatywy na tej mapie, następnie budujemy stack do 100/100 i staramy się trafiać raile z bezpiecznych pozycji nie dając się zaskoczyć. Jeśli trafialiśmy to wiemy ze megas u przeciwnika zniknął (jeśli go miał) i będzie się za niedługo spawnowal. Wtedy jest pierwsza szansa na częściowo odbicie mapy. Przeciwnik będzie musiał zdecydować czy zbierać czerwoną zbroje i odcinać ją od nas czy zebrać megasa, tym samym pozostawiając czerwona oraz przypuszczalnie jedna lub obydwie ważne bronie cg/rl. Wtedy już nie stoimy tak źle, mamy komplet broni, niezły stack i możemy dążyć do zwiększenia naszej przewagi w życiu i armorze po czym próbować go zaskoczyć.

Nice, musze potem zrobić osobny wywiad: "jak wyjść z krytycznych sytuacji na mapach duelowych" by norman
Czyli jednym słowem, cierpliwość, taktyka i zaskoczenie, hm to trzema słowami

Można to tak ująć :)

Dzięki za krótki wywiad, możesz na koniec dodać coś od siebie
Chciałem podziękować i pozdrowić wszystkich którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy organizacji, organizowali czy tworzyli ta scene, zarówno polska jak i europejska, graczy z którymi przyszło mi grać w byłych klanach oraz Ciebie, sila, diaa, davida, warriora i stroga menedżera :D.
Komentarze

Jol
avatar
2012-04-18 14:16 
Norek karierowicz ! emo
newash
avatar
2012-04-18 18:33 
Stack - podoba mi sie ta terminologia.
Fakt, pocisnąłeś mocno, nie widziałem, że też Damiaha. Swietny wywiad, wreszcie trochę konkretów taktycznych, ktoś pokusił się o opisanie tego trudnego świataemo
Pozdro i dzięki za zajawkę na sq2!
bezelek
avatar
2012-04-18 23:24 
Zupełnie inaczej sobie Ciebie wyobrażałem nor emo Fajna zajawka z tym wywiadem emo
Spirit
avatar
2012-05-11 20:11 
lamer , mnie to juz bys niepozdrowil emo
StroG
avatar
2012-05-25 08:00 
Norek! Nie dygaj! Wysłałem Davidowi wąglika w kopercie!
PLD jest naszeemo

Nowy komentarz
Musisz być zarejestrowany/zalogowany, żeby cokolwiek dodać. Rejestracja
^^^
0.021
aplikacje dedykowane | catalog4you.pl | zdjęcia samochodów