kinezu31:37
Idaho19:44
rychu16:59

Cześć wszystkim!
Jesteśmy już po meczu, który był wielką niewiadomą, a mianowicie w 1 rundzie zmierzyły się drużyny aK wracające po wielu latach przerwy z ekipą debiutantów LMR! W tym sezonie aK występuje w lekko zliftingowanym składzie. Drużyna LMR złożona jest z graczy znanych w środowisku Quake'a 2 ale jak dotąd chyba chłopaki nie mieli okazji grać ze sobą w tym zestawieniu w którym k4asny desygnował do gry. Przejdźmy więc do setna sprawy i zacznijmy od omówienia tego meczu na poszczególnych mapach.

----------------------q2dm1--------------------
Składy:
aK: neveride, cne, DM , maq
LMR: kw4snY, Ruchu, Kinezu, wrbrngr

Cała batalia zaczęła się od q2dm1, czyli królowej map Quake 2. Początek tego pojedynku to swoista walka o pozycję. Jednak już po pierwszych minutach było wiadomo, który zespół będzie górował na tej mapie. Po chwili mieliśmy już wyklarowane pozycje w drużynie aK. Neveride, CNE w roomie. DM woda, a maq ewidentnie miał za zadanie wspieranie DMa w walce nad wodą. Widać, trochę, że maq nie wykorzystał pełni swego potencjału jednakże w grze tp liczy się ostateczny wynik całej drużyny. Bardzo dobra i równa gra od początku neverida, który kurczowo trzymał rooma jak przystało na rolę Clan Lidera nie zostawiał za wiele miejsca drużynie przeciwnej. Na uwagę zasługuje postawa DMa na wodzie, gdyż cały mecz nie odpuścił tej pozycji i do końca nie dopuszczał przeciwników do railguna. CNE robił swoje to co przyzwyczaił nas na wszystkich pickupach na dm1. Równy wysoki skill od początku do końca. Na 1 mapie w drużynie lmr zaczął wyróżniać się wrbrngr. Należy przyznać, że ten transfer był strzałem w 10, gdyż ewidentnie pokazywał, że będzie czołową postacią w drużynie k4asnego i Mar1ana. Gra LMR na tej mapie to pojedyncze zrywy. Zabrakło skoordynowanych działań mających na celu odbicie rooma czy też zadomowienie się nad wodą. Najbardziej widoczni byli jednak na arenie. Trochę zestawienie LMR na tą mapę zdziwiło komentatorów, jak się dowiedzieliśmy, że na rezerwie czekali Marek i Idaho. Wydaje się, że można było wystawić bardziej optymalny skład. Mapa ta nie dostarczyła nam wielu emocji i od początku była kontrolowana przez aK na końcu której dowieźli zdecydowaną przewagę do końca.

Graczem Mapy zostaje wybrany Neveride
Wyróżnienie wpada w ręce Wrbrngra

----------------------q2dm5--------------------
Składy:
LMR: Idaho, Ruchu, Kinezu, wrbrngr

Kolejna mapa to mapa z walcem czyli q2dm5. Drużyna aK wystąpiła w niezmienionym zestawieniu. Natomiast w drużynie LMR miejsce zwolnił k4asny, a do gry został desygnowany Idaho. Wieć po krótkiej rozgrzewce drużyny ruszyły do boju. Zaczęło się dobrze, dla lmr gdyż 1 Quada wynosi Rychu. Z kolejnymi nie było jednak tak prosto, gdyż 2 padł łupem DMa, lecz szybko został zabity przez przeciwników. Na RA zadomowił się od samego początku CNE i należy jego występ na tej mapie uznać jako bardzo solidny, gdyż przez 20 minut nie był zdetronizowany przez Lmr. Początek mapy to zacięta wyrównana walka. Quady były wynoszone raz, przez DMa raz przez wrbrngr raz przez maq czy też kinezu. Widać było, że to właśnie wrbrnger w drużynie lmr ma odpowiadać za wynoszenie jak najwięcej niebieskiej broni. Po 5minutach mieliśmy już przewagę około 15 fragami na korzyść aK. Im dłużej trwał mecz na tej mapie tym przewaga rosła. Na pewno należy z uznaniem było patrzeć na grę Idaho, który nie wykonywał akcji samobójczych i czekał na dogodne momenty do ataku przez co nie zaliczył wielu śmierci na tej mapie. Trochę mało widoczni na tej mapie Kinezu i Rychu. Akcje LMR na RA kończyły się zazwyczaj fiaskiem, gdyż CNE, który większość mapy był dopakowany solidnie nie pozostawiał złudzeń przeciwnikom. Jedyną szansę jaką widziałem na odbicie RA to przejęcie quada, którym by można było szybką akcją zakończyć żywot CNA na RA. Jednak, aby to zrobić trzeba było do zdobyć. Neveride, który po połowie regulaminowego czasu zaczął więcej wynosić quadów na współ z maq i DM byli bardzo solidną trójcą na walcu i w walce o Q. były momenty jak w 13 minucie, gdze można było zobaczyć 3 graczy lmr na walcu jak np. w 13 minucie, jednakże bardzo dobre wykorzystanie CNE, RA i CG pozwalało szybko wrócić na pozycję graczom Nenerida. I tak przebiegał też ten mecz na tej mapie do samego końca. Była okazja dla LMR dla poprawienia wyniku z dm1 jednakże druga połowa to już zdecydowana przewaga aK i mapa kończy się ich wyraźną wygraną.

Gracz mapy: CNE
Wyróżnienie wpada w ręce: Idaho zwanego Ajdaho :))

----------------------q2dm6--------------------
Składy:
aK: neveride, cne, KK , doddy
LMR: Isaho, Ruchu, Kinezu, wrbrngr

Ostatnia mapa to q2dm6, czyli ponowna walka o quada. Tym razem aK postanowiło wprowadzić roszady w składzie. Neverida wystawił KK i doddyego. Panowie dobrze was widzieć w PLQ2! Początek mapy wydawało się, że obraz gry nie ulegnie zmianie, gdyż aK szybko zajęło strategiczne pozycje. CNE na rg a Doddy na BFG. Neveride ponownie zawalczył o Q wspierany przez KK. Po 7 minutach było blisko ~60 fragów różnicy na korzyść aK i gdy zapowiadać się miło na swoisty rejp sygnał do ataku daje wrbrnger, który postanowił niemalże w pojedynkę odwrócić losy tego spotkania. Z Quadem na plecach robił bardzo dobrą robotę. Nie każdy udawało mu się wynosić z sukcesem, jednakże to on był zawsze o krok przed Neveridem na tej mapie. Po 10 minutach przewaga lekko stopniała a czwartego z kolei quada wynosił już wspomniany wrbrngr. Zbliżaliśmy się powoli do końca i już czułem emocję nosem. Przewaga ciągle ulegała zmniejszeniu i to niespodziewanie za sprawą można powiedzieć jednego zawodnika, który rzadko w drugiej części tej mapy spóźniał się po q. na około 5 min przed czasem przewaga to już tylko 20 fragów. Byłaby jeszcze mniejsza ale doddy pięknym zagraniem z rg pokonuje właśnie wrbrngera niosącego postrach z quadem. 3,5 min do końca i ponownie lmr wynosi quada. Spóźniony neveride topi się w lawie a wrbrngr wynosi kolejne q. Jednakże i tym razem doddy celnym strzałem go pokonuje. Ciągle pozostawał lekki niedosyt dla sympatyków LMR bo mapa była ewidentnie przez nich do wygrania. Zaważył przede wszystkim początek tego spotkania, lecz druga połowa to już popisowa gra nikogo innego jak wrbrngr.
Także ostatecznie to aK odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w 16 edycji PLQ2 w stosunku 3:0.

Graczem mapy nie kto inny jak: wrbrngr
Wyróżnienie wpada w ręce Doddyego. Kilka jego akcji, w których zabił quada mogło być decydujące pod koniec w walce o ostateczny tryumf na tej mapie.

--------------Podsumowanie----------------------
Po pierwszych dwóch mapach nie sądziliśmy, że emocje czekają nas w 3 odsłonie. Brawa, dla dwóch drużyn które stawiły się w komplecie w przepisowym czasie. Troszkę zawirowania z serwerami na początku lecz ostatecznie mogliśmy rozegrać ten mecz w wyznaczonym dniu! Czego mogliśmy się dowiedzieć po formie tych dwóch drużyn? aK solidny zespół, który myślę, że po tym spotkaniu będzie miał apetyty na zajęcie jak najwyższego miejsca. LMR myślę, że przy odrobinie treningu są w stanie urywać punkty silniejszym klanom!

Czas przyznania MVP tego spotkania:
MVP czyli graczem meczu zostaje CL drużyny aK Neveride. Wystąpił na wszystkich mapach i pokazał wyrównaną wysoką formę.
Wyróżnienie Zwłaszcza za postawę na q2dm6 wpada w ręce wrbrngr!

Dzięki panowie i czekamy już na Wasze kolejne starcia.