cegla26:47
zotter35:57
nailer16:70

Witajcie.
Poniżej przedsatwię klika zdań o przebiegu ostatniego meczu w 5 rundzie plq2. Cały mecz i jego przebieg można prześledzić na streamie w trakcie meczu, który miałem okazje komentować razem z Michaq.
Link do streama poniżej:
W dniu wczorajszym byliśmy świadkami bardzo dobrego meczu stojącego na wysokim poziomie. aK musiało ten mecz wygrać, aby wrócić do najlepszej piątki, ale zadanie wydawało się piekielnie trudne, bo rozgrywali mecz z grającymi coraz lepiej lotnikami [lot].

--------q2dm8--------
Początek meczu był rozgrywany na q2dm8. Chwilowe oczekiwanie czy DoDDy przyjdzie na czas czy też nie, ale wszystko kończy się pozytywnie dla Neveride?a i spółki. Dm8 to początek wyrównanej walki, która po chwili przekuła się w przejęcia góry graczy lot. Lotnicy bardzo ładnie weszli w ten mecz. Chyba przełom był w momencie jak cegła miał power shielda, ale w pewnym momencie nie mógł go aktywować. Przyczyna była dość prozaiczna, gdyż przypuszczaliśmy na streamie, że chyba miał zbindowanego ?use power shield?. Gdy problem udało się rozwiązać to aK zyskało drugie życie. Bardzo dobry mecz Neveride?a który był zdobywcą power shieldów. Dodatkowo CNE i DM na górze i przewaga lot zaczynała topnieć z każdą sekundą. Szansa dla lot pojawiła się ponownie w około 15 minucie gdy zotter miał dwa psy. Jednakże niedługo po wyrzuceniu jednego psa, zottera zbija z rg bardzo dobrze dysponowany Neveride. 14 minuta gry i aK dopada graczy lot i notujemy remis po długim pościgu. Jednakże końcowka była decydująca po z dwoma powerami biega neverida i jeszcze dzieli się z CNE, a na koniec kolejnego p s a wyrzuca Doddyemu, który bardzo dobrze gra dzisiaj pod Powerem. Po bardzo dobrej pierwszej części spotkania , to 2 należała do garczy z aK, którzy rozpoczęli pościg, a na końcu udało się wygrać mecz 27 fragami różnicy.

Graczem mapy zostaje wybrany Neveride. Bardzo dobrze zbierał p s y, a jego pewne rg wprowadzało spokój na mapie w szeregach graczy aK
Wyróżnienie dla Zottera, za przyjęcie dwóch power shieldów i dobre ich wykorzystanie.

--------q2dm5--------
Kolejną mapę zaczynamy od roszad w składach. W Drużynie lot pojawia się lothar, natomiast w szeregach aK zameldował się maq. O ile zmiana maq na plus tak w drużynie lot lothar chyba zaliczył z lekka mały falstart. Chyba nie zdążył się rozgrzać przed meczem. Co prawda lothar zebrał pierwszego Quada i lotnikom udało się szybko przejąć RA, ale on sam nie oddalał się zbyt długo także od razu wiedzieliśmy, że będzie próbował grać RA. Kolejny Quad pada łupem maq, który płynął pod wodą i odbił RA i zostawił pod opieką CNE. Pozostała część meczu bez historii większej, to aK większą część mapy mieli przewagę na walcu, a gracze z lot trochę mało widoczni na tej mapie. Oczywiście były również momenty, w których RSN, Zotter czy Cegła próbowali napsuć krwi aK. Ale stać ich było np. na zabijanie Quada już u źródła w jednostkowych przypadkach. Taki obraz w zasadzie był przez pierwszą część mapy. Ogólnie mapa od początku do końca kontrolowana przez aK, którzy lekko spuścili z tonu w drugiej połowie, gdzie coraz częściej można było zobaczyć chociażby RSNa biegnącego z Q czy też cegłe, który na około 5 minut przed końcem odbił RA pięknym strzałem z railguna w stronę CNE. Ponownie tam chwilę zadomowił się lothar, którego jak na początku mapy wykorzystując quada zabija maq. Ostatni akcent należy jednak do aK, którzy wygrywają w stosunku 130:73

Na Gracza Mapy wybieram Maq - odbił RA na samym początku i później brylował na walcu
Wyróżnienie tym razem dla RSN - za zbierane quady w drugiej połowie mapy

--------q2dm1--------
Ostatni akcent tego pojedynku odbył się na królowej mapy czyli The Edge. Bardzo dobre zwieńczenie zakończenia 5 kolejki plq2. W drużynie lot w miejsce lothara wchodzi nailer. Mapę bardzo dobrze zaczęli gracze aK. Było pewne, że na tej mapie graczy typ maq czy cne będą bardzo mocni. Ogólnie w tym meczu woda>room. Gracze aK nad wodą czuli się jak ryba w wodzie, natomiast to większą część czasu gry to graczy lot było widać w roomie. Jednakże ich ataki na wodę często okazywały się mało skuteczne. Jedyny z graczy aK widywany w roomie to był maq, który wpadał do roomu łapał gifty i próbował je wykorzystać i zdobyć dużą ilość fragów. Ogólnie po trzymaniu rooma przez lot zaskoczył mnie trochę jednak końcowy wynik, ponieważ 100 fragów to dużo mając tyle miejsca na mapie co lot.
Graczem mapy na dm1 zostanie DM za dużo celnych fragów
Wyróżnienie ponownie RSN

--------Podsumowanie---------

I tak oto zakończył się ostatni mecz 5 rundy plq2. Ruszamy na przerwę Świąteczną. Na Gracza mapy MVP typuję Neveride?a. Jego postawa szczególnie na dm8 pozwoliła zapewnić drużynie aK ważne zwycięstwo ponieważ lot było bardzo blisko by przechylić szalę na swoją korzyść.

Wyróżnienie dla RSNa, który w drużynie lot zaprezentował się bardzo dobrze na wszystkich mapach.