KK30:34
doddy19:44

WPROWADZENIE

Teoretycznie liga plq2 dobieg?a ko?ca... Czy aby na pewno? Chyba wiele osób tak s?dzi?o,
patrz?c po "osza?amiaj?cej" frekwencji podczas meczu. A mecz by? nie byle jaki, bo
walczono o Superpuchar Ligi PLQ2. Pewnie powiecie, ?e nuda, bo znowu walczy?y 2 czo?owe
klany sceny - sYnthesis kontra Armia Krajowa. Nic bardziej mylnego!
Owszem, to kolejne starcie obu dru?yn w tym roku, chyba trzecie w ramach plq2. Jak sam urbasek
przyzna? "Jess, wygrali?my z kta i zgadnij z kim znwu zagramy? No z sYnth. Nie, to ju?
chyba 15 mecz jaki rozgrywamy w nimi w tym roku!". Jak wida?, oba teamy maj? ju? powoli
siebie dosy?. No, ale liga nie wybiera, kibice te? chc? co? fajnego poogl?da?.

O meczu dowiedzia?em si? na kilka godzin przed nim. Szybko postanowi?em zabra? si? za jego
s?dziowanie i prowadzenie skromnej tym razem audycji (brak urbaska + muzyki doskwiera?
wielu s?uchaczom, tak?e i mnie).

Klany zebra?y si? punktualnie o godzinie 21 na ircu, czekali?my tylko niecierpliwie na
czwartego ziomka z ekipy zsytnezowanych. O dziwo, pojawi? si?...MSX! Tak tak, Marek w
ko?cu na necie! Sam by?em pozytywnie zaskoczony, w ko?cu nie widzia?em go regularnie
graj?cego ju? chyba z rok. Jak sobie radzi?? Zobaczycie dalej.

Wybór servera pad? na tpi tdm #2.

Nie pami?tam kto jakie bra? mapy, grunt ?e nie by?o ?adnych nieporozumie? i mogli?my
szybciute?ko przyst?pi? do rozgrywek.

Q2DM1

Sk?ad aK : goat, stasiek, urbasek i doddy.
Sk?ad sYnth : morph-x, scooby, msx i mkuh.

O ile pami?tam, by?a to mapka z wyboru klanu Scooba i spó?ki.
Mecz od pocz?tku by? bardzo bardzo zaci?ty, nie by?o mowy o wi?kszym graniu konkretnych
pozycji.
aK pocz?tkowo zadomowi?o si? w pokoju, gdzie rz?dzil dobrze spisuj?cy si? duet stasiek&goat.
Wobec tego ca?e synth polecia?o nad wod? i szybko odbi?o pokój. Klany zamieni?y si? rolami -
urbasek, stasiek i goat stali we 3 na rg, a tymczasem doddy odwraca? uwag? synth na windzie.
?adna wspó?praca pozwala?a na odbijnie rooma. Mimo to, sytuacja ta powtarza?a si? w kó?ko.
Wynik natomiast ca?y czas oscylowa? wokó? remisu, z lekk? przewag? graczy synth. Ró?nica
poni?ej 10 fragów ?wiadczy tylko o wyrównanym boju. cho?...zdarzy?a si? sytuacja niebywa?a,
kiedy to aK wyrówna?o i mia?o przewag? 10 fragów. Strasznie musia?o to rozsierdzi?
przeciwnika, co by?o wida? po ich nerwowo chodz?cych myszkach. I tutaj synth okaza?o si?
lepsze - wysz?o ca?e ich zgranie i determinacja, za?o?? si? te?, ?e Scooby nie szcz?dzi?
s?ów kolegom z dru?yny. Dzi?ki temu momentalnie karta si? odwróci?a i to synth mia?o
znów przewag?, której nie odda?o ju? do ko?ca. Uwierzcie mi na s?owo - mecz dalej toczy? si?
bardzo równo, ale z minuty na minut? ilo?? fragów powi?ksza?a sie szybciej u synth. Kiedy
2 minuty przed ko?cem meczu, osi?gn?li przewag? ponad 20 fragów wiedzia?em ?e w tym
momencie ak ju? straci?o jedn? map?. By? jeszcze taki moment, kiedy ostro poderwali si?
do walki, ale zabrak?o ju? czasu. Ostateczny wynik 133 do 126 dla sYnth.
Graczem mapy zostaje aK:goat. Odnios?em wra?enie, ?e na tej mapie poderwa?
swój klan do walki, a? do ostatnich sekund meczu. Bardzo ?adna postawa i równa forma!

Q2DM5

Nast?pna mapka, tym razem z wyboru aK - q2dm5.

Sk?ad sYnth bez zmian.
W aK nast?pi?y 2 powa?ne zmiany. Za urbaska i goata wchodzi KK i bOGI.

Jak si? dowiedzia?em od urbaska, aK wzi??o t? map? pod k?tem zbli?aj?cego si? meczu z
kta, ?eby sprawdzi? tak?e swoje mo?liwo?ci. Patrz?c na sk?ad liczy?em na wyrównan? walk?
niczym na poprzedniej mapce.

sYnth od pocz?tku mia?o ra, którego skrz?tnie pilnowa? mkuh (a nie odda? go praktycznie
do ko?ca meczu). aK robi?o tu sporadyczne wypady, szczególnie z quadem, ale byli
neutralizowani praktycznie w wodzie.
Walec i quad by?y natomiast jedn? wielk? niewiadom?. Raz widzia?em tutaj staska, bogiego i
kk, zaraz scooby'ego, morpha i msx'a. Straszny chaos, podobnie jak z wynoszeniem quada,
który najcz??ciej gin?? w kilka sekund z granatu, które by?y wrzucane ko?o quada w
znacz?cej ilo?ci.
Zaskoczy?o mnie to, ?e ak strasznie szybko zacz??o przegrywa? t? map?. Mapa z ich
wyboru, dobrzy quadrunnerzy...tymczasem niemi?e zaskoczenie. sYnth wy?mienicie przygotowa?o
si? do wynoszenia quada "na dochodzenie". Wi?kszo?? czasu latali po ca?ej mapie, by na
komend? "quad 10" wszyscy gromadnie ruszali na walec. Taktyka skuteczna, zwa?ywszy ?e
cz?sto aK si? gubilo, a Scooby - stary wyjadacz - nie przepu?ci takiej nadarzaj?cej si?
okazji.
Jakie? 5 minut przed ko?cem mapy, sYnth osi?gn??o nibywa?? wr?cz przewag? nad rywalem -
60 fragów! Chyba dopiero to ockn??o naszych ?pi?cych rycerzy, którzy wreszcie zwarli szeregi
i ruszyli do odrabiania strat. Niestety, bardzo pó?no, uda?o si? im tylko zmniejszy?
chwilowo dystans do 50 fragów przewagi. Ostateczny wynik - 120 do 70 sla synth.
Graczem mapy zostaje [sYnth]Scooby za wy?mienity zmys? quaderski i
dobr? postaw? przez ca?e 20 minut.

Q2DM3

Nast?pna mapka, The Frag Pipe, zreszt? moja ulubiona ;] Liczy?em ?e przynajmniej tutaj
akowcy odbior? chocia? jedn? map? przeciwnikowi. Widzia?em ich ostatnio nieraz w akcji na
dm3, zaimponowali mi... Zaimponowali mi wi?c zapowiada?o sie ciekawe widowisko!

Sk?ad synth pozosta? bez zmian.
W aK za Staska wraca urbasek.

Mecz naprawd? móg? si? podoba?, szczególnie ?e na ka?dej pozycji by?a ostra rywalizacja. aK
nie mia?o ju? naprawd? nic do stracenia wi?c ch?opaki cz?sto ryzykowali co tylko dodawa?o
widowiskowo?ci meczowi. Na rg m??nie bi? si? urbasek, który nieraz - niczym samotny
bohater - musia? stawia? czo?a morphowi i msx'owi. Bili si? niemi?osiernie. Podobnie
zreszt? by?o na quadzie. Tutaj panowa? Scooby, wspomagany przez mkuha. Ale i im nie by?o
?atwo. KK, bOGI i doddy dawali przez ca?y mecz si? we znaki owemu duetowi quadowemu.
Zreszt?, nieraz ich zaskakuj?c. Szczególnie gdy ju? sie podsadzali lub szykowali do quada
a tu nagle od strony lawy wskakiwa? kto? z tej trójki. Rywalizacja by?a wi?c bardzo
wyrównana...do czasu. Ka?da kolejna minuta oddala?a jakiekolwiek szanse aK na wygran?.
sYnth zgarn??o ostatniego penta, wyczy?ci?o map?, zaj??o rg i zabawa si? sko?czy?a. Ostatnie
5 minut to pokaz gry sYnth i tylko dzi?ki swojim ?wietnym umiej?tno?ciom aK nie sko?czy?o
tej mapy z gorszym dorobkiem fragowym. Ostateczny wynik 149 do 104 dla sYnth i 3:0 w mapach
dla tego klanu.
Graczem mapy zostaje [sYnth]Scooby za ?wietne statystyki i po?wi?cenie na
mapie.
Graczem meczu zostaje [sYnth]Scooby za wy?mienit? form? i za poprowadzenie
swojego klanu do kolejnego trofeum. Gratulacje!

PODSUMOWANIE

Mecz móg? si? podoba?, a jak?e!

aK pokaza?o ?e jest dalej w czo?ówce i gra teg klanu jest na bardzo dobrym, równym poziomie.
Bardzo podoba mi si? to, jak ?atwo nowi gracze w aK (czyli goat i stasiek) ?atwo
zaaklimatyzowali si? w nowym klanie i jak ?adnie prezentuj? si? w meczach z najlepszymi
klanami.

sYnth jak to sYnth - kolejny pucharek w dorobku, chyba nied?ugo zabraknie im miejsc w
gablotach do kolekcjonowania trofeów! Bardzo si? ucieszy?em ?e znowu zobaczy?em w akcji
starego wyjadacza MSX'a. Marku, graj cz??ciej!

Gratuluj? zarówno wygranym jak i przegranym. Stworzyli?cie po raz kolejny niesamowite
widowisko, pe?ne pieknych fragów, dramaturgii i tego, co mecz tej klasy
powinien posiada? - atosfer?! Dzi?kuje za mecz, ?ycz? powodzenia w nast?pnej edycji PLQ2!!!